MENU:
PANEL
KLIENTA
Search
Close this search box.

7 powodów, dla których wielojęzyczne strony internetowe przynoszą korzyści Twojej firmie!

7 powodów, dla których wielojęzyczne strony internetowe przynoszą korzyści Twojej firmie!

Spis Treści

W tym artykule dowiesz się dlaczego warto posiadać wielojęzyczne strony internetowe. W erze cyfrowej, w której obecnie żyjemy skuteczność Twojej witryny w przyciąganiu potencjalnych klientów jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Coraz większy odsetek klientów korzysta z Twojej strony internetowej jako pierwszego punktu kontaktu z Twoją firmą, więc uzyskanie tego właściwego ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi nie tylko o zabezpieczenie sprzedaży, ale także budowaniu długotrwałych relacji z klientami i rozwijanie wysokiego stopnia lojalności wobec marki.

Oczywiście, gdy weźmiemy pod uwagę nasze strony internetowe, atrakcyjny i przyjazny dla użytkownika projekt powinien być na pierwszym miejscu. Jednak nie powinno to być Twoim jedynym zmartwieniem, ponieważ personalizacja odgrywa coraz ważniejszą rolę w poprawie obsługi klienta.

Oczywiście, gdy myślimy o personalizacji, możemy myśleć o dostosowanych sugestiach dotyczących produktów, ukierunkowanych reklamach i tego typu rzeczach. Jednak często pomijaną, ale krytyczną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, gdy rozważamy personalizację, jest – język. Dostępność Twojej witryny i jej treści w języku dostępnym dla odwiedzających ma dziś kluczowe znaczenie – zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że 88% klientów prawdopodobnie nie wróci do Twojej witryny po złych doświadczeniach.

W tym samym tempie postępuje globalizacja i transgraniczny e-commerce, podobnie jak Twoja strona internetowa. Wielojęzyczna strona internetowa ma potencjał, aby przekształcić Twój biznes i stanie się coraz ważniejsza z konkurencyjnego punktu widzenia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób wielojęzyczna strona internetowa przyniesie dziś korzyści Twojej firmie.

Jakie są zalety wielojęzycznej strony internetowej?

1. Dotarcie do większej liczby odbiorców

Przede wszystkim wielojęzyczna strona internetowa pomoże Ci poszerzyć zasięg i nawiązać kontakt ze znacznie szerszą publicznością. Ponieważ tylko 25% internautów jest rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, najwyższy czas zacząć zaspokajać pozostałe 75% i być wrażliwym na ich potrzeby.

Zapewniając wiele opcji językowych, otworzysz swoją propozycję biznesową dla nowych segmentów klientów, które wcześniej były poza zasięgiem, co z kolei pomoże Ci poprawić sprzedaż i zyski.

Chociaż możliwość dotarcia do klientów w nowych krajach jest bardzo atrakcyjna, ważne jest, aby nie zapominać, że wiele języków może być powszechnie używanych w Twoim kraju, na przykład hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem w USA. Dlatego zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym , wielojęzyczność to mądry wybór.

2. Zmniejszenie odrzuceń i poprawa współczynników konwersji

Według badań „Nie mogę przeczytać, nie kupię”, 72,1% konsumentów spędza większość lub cały czas na stronach internetowych w ich własnym języku. Posiadanie witryny wielojęzycznej oznacza, że zagraniczni konsumenci, którzy odwiedzają Twoją witrynę, rzadziej opuszczają ją natychmiast po stwierdzeniu, że nie jest ona dostępna w ich ojczystym języku.

Zmniejszenie współczynnika odrzuceń, którego doświadczysz w wyniku przejścia na język wielojęzyczny, będzie miało odwrotny wpływ na współczynnik konwersji – który poprawi się, ponieważ konsumenci będą mieli pewność, że w pełni rozumieją wszystkie etapy procesu zakupowego.

Ponownie, są dostępne w sieci również inne badania, które wskazują, że 72,4% konsumentów stwierdziło, że byliby bardziej skłonni kupić produkt z informacjami w ich własnym języku. Dzieję się tak za sprawą tego, że jeśli potencjalny klient rozumie co jest napisane na stronie, ma mniejsze obawy czy ten produkt do niego dotrze.

3. Ustanowienie przewagi konkurencyjnej

Wkraczając w niepewne ekonomicznie czasy, firmy bardziej niż kiedykolwiek muszą się wyróżnić, aby zyskać przewagę nad konkurencją.

Wraz z następstwami obecnej pandemii, które mogą spowodować globalną recesję i powszechne zmniejszenie wydatków, firmy muszą wykazać się kreatywnością, aby zapewnić sobie przetrwanie nadchodzącego trudnego okresu.

Wielojęzyczna strona internetowa właśnie to zrobi i pomoże Ci zwiększyć transgraniczną sprzedaż e-commerce, co może okazać się kluczowe, gdy zmierzamy w kierunku coraz bardziej skoncentrowanego na handlu elektronicznym środowiska detalicznego.

4. Międzynarodowa optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

Dla tych, którzy mogą nie być zaznajomieni z SEO, sukces online firmy w dużej mierze zależy od jej wysokiej pozycji na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Im wyższa pozycja na stronach wyszukiwarek internetowych, tym większe prawdopodobieństwo, że konsumenci je zobaczą, co z kolei ma wpływ na ostateczną sprzedaż i zyski.

Oczywiście wielu z was może być w pełni świadomych SEO i zabija je na poziomie krajowym. Jak jednak masz wysoką pozycję na tych stronach wyników wyszukiwania, gdy próbujesz przyciągnąć zagranicznych klientów, którzy przeglądają w różnych językach?

Kluczem jest nie tylko tłumaczenie treści witryny, ale także indeksowanie jej w SERP, co oznacza, że ​​zoptymalizowałeś ją pod kątem międzynarodowego SEO. Obejmuje to przetłumaczenie 100% witryny – w tym metadanych. Wiąże się to również z posiadaniem unikalnych adresów URL z subdomenami lub podkatalogami specyficznymi dla języka. Gdy to wszystko zostanie zrobione, Twoja witryna będzie ustrukturyzowana w sposób, który można łatwo przeskanować pod kątem botów wyszukiwarek, co zapewni Ci wyższą pozycję na stronach wyników! Brzmi jak dużo pracy, prawda? Zwykle tak jest, ale dzięki innowacyjnemu wielojęzycznemu rozwiązaniu Google jest to automatycznie obsługiwane – w płynnym i bezproblemowym procesie.

5. Dobre doświadczenia klienta

Ponieważ stopień personalizacji, jaki może zapewnić firma, staje się coraz ważniejszym czynnikiem w zabezpieczaniu klientów i sprzedaży, wielojęzyczna strona internetowa jest podstawą tego zorientowanego na klienta podejścia.

Jeśli możesz dostarczać wysokiej jakości treści w języku ojczystym odwiedzających Twoją witrynę, naturalnie poczują się docenieni i docenieni, zwłaszcza jeśli nie jest to normą wśród Twoich konkurentów. To poczucie bycia mile widzianym i docenienie, które okazują, przełoży się na większy sukces komercyjny.

6. Ekonomiczny marketing

W czasach, w których żyjemy, dość często strona internetowa firmy jest centralnym punktem jej strategii marketingowej. Co jeszcze ważniejsze, Twoja strona internetowa jest naprawdę skutecznym sposobem marketingu Twojej oferty, zarówno pod względem kosztów, jak i zasięgu.

Według różnych dostępnych w sieci badań, marketing treści na Twojej stronie kosztuje 62% mniej niż inne tradycyjne rodzaje marketingu i generuje około 3 razy więcej leadów!

Biorąc to pod uwagę, posiadanie wielojęzycznej strony internetowej ma również duży sens przy rozważaniu międzynarodowej strategii marketingowej.

7. Poprawa wizerunku marki

W dzisiejszych czasach firmy muszą się dostosowywać w dowolny sposób, aby zaimponować klientom, i nie oszukujmy się – wielojęzyczna strona jest swego rodzaju flexem.

Witryna dostępna w wielu językach jest dowodem na to, że prowadzisz globalny biznes, co oznacza pewien stopień złożoności, wyrafinowania i dopracowania – wszystkie te rzeczy mają duże odzwierciedlenie w oczach klienta, który będzie kojarzył Twój biznes z jakością i profesjonalizmem .

Jak sprawić, by moja witryna była wielojęzyczna?

Oczywiście, jednym z głównych zastrzeżeń firm, jeśli chodzi o tworzenie wielojęzycznej strony, jest rzekoma złożoność i trudność takiego projektu. I w większości przypadków mieliby rację – osiągnięcie wielojęzycznej witryny nie zawsze jest spacerkiem po parku.

Istnieje kilka wtyczek do WordPressa, aby stworzyć wielojęzyczną stronę internetową. Każda z nich charakteryzuje się różnym stopniem skomplikowania i wydajnością takiego zastosowania.

Jedną z nich jest wtyczka Polylang, która umożliwia dodawanie przetłumaczonej treści pod odpowiednio utworzonymi adresami url, np dkronos.pl/sklep/de w ten sposób zakładki w innych językach są indeksowane i pozycjonowane na zagranicznych rynkach.

Są też rozwiązania takie jak GTranslate, wtyczka która Automatycznie łączy się z Google Translate API więc może pobierać tłumaczenia dla dowolnych obsługiwanych języków. Pozwala na dodanie przełącznika językowego w celu łatwego tłumaczenia stron internetowych. Możesz też automatycznie przetłumaczyć zawartość na podstawie języka przeglądarki użytkownika. Ta wtyczka w darmowej wersji działa bardzo szybko i nie wymaga od nas wiele pracy ponieważ wszystko robione jest automatycznie, minusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że darmowa wersja nie tworzy oddzielnych adresów ulr, przez co nasza strona nie będzie wcale brana pod uwagę w wynikach wyszukiwania zagranicznego.

Wtyczek do tłumaczenia witryny postawionej na wordpressie jest znacznie więcej, w tym artykule mogą Państwo dowiedzieć się więcej na ten temat, i poznać minusy i zalety każdej ze wtyczek.

Przetłumacz swoją witrynę i zacznij się rozwijać!

Obecnie działamy w globalnym krajobrazie komercyjnym, w którym transgraniczny handel elektroniczny wciąż zmienia sposób, w jaki konsumenci wydają pieniądze i sposób, w jaki firmy reagują na te zmiany zachowań.

Posiadanie wielojęzycznej strony internetowej, choć zniechęcające, nie jest herkulesowym zadaniem, które kiedyś było, i można je wykonać bezproblemowo dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu. Przenieś swój biznes na wyższy poziom, tłumacząc i rozwijając – prawdopodobnie nie będziesz tego żałować.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Zobacz również:

7 powodów, dla których wielojęzyczne strony internetowe przynoszą korzyści Twojej firmie!

Spis Treści
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Zobacz również:

PANEL KLIENTA

Panel w przebudowie,
Zapraszamy wkrótce.

ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

SKORZYSTAJ Z WYCENY!