MENU:
PANEL
KLIENTA
Search
Close this search box.

Elementor Pro – Wady i zalety !

Elementor Pro – Wady i zalety !

Spis Treści

Elementor Pro wady i zalety to jedna z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia stron internetowych, na platformie WordPress. Elementor daje swoim użytkownikom mnóstwo opcji tworzenia pięknych, profesjonalnych stron internetowych dla swoich firm.

Obok innych page builderów takich jak Visual Composer, Divi Builder i Gutenberg, to właśnie Elementor jest najbardziej intuicyjną i łatwą w użyciu wtyczką WordPress, która posiada praktycznie wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia unikalnej strony lub sklepu dla swojej firmy, od edytora typu „przeciągnij i upuść”, aż po zaawansowane opcje motywów. Elementor Jest tak popularny, że został zainstalowany ponad 5 milionów razy i zajmuje piąte miejsce pod względem najczęściej pobieranych wtyczek do WordPressa. W tym artykule omówimy zalety i wady Elementora i damy Ci znać, czy jest to dobra opcja.

Elementor dla profesjonalnych twórców stron Internetowych jak i dla osób zielonych.

Web developerzy i projektanci stron Internetowych www, znają wiele sposobów na stworzenie nowoczesnej i estetycznej, a przy tym w pełni responsywnej strony, która dobrze wyglądać i przyciągać uwagę nie tylko na ekranach monitorów, ale również na tabletach i urządzeniach mobilnych, z których korzysta bardzo wiele potencjalnych klientów. Takie strony można tworzyć od zera na podstawie własnoręcznie pisanego kodu lub za pomocą page builderów takich jak chociażby elementor.

Jednak dla tych, którzy nie znają się na pisaniu kodu HTML, CSS, JS samodzielnie zakodowanie strony to zadanie nie wykonalne. Właśnie, dla takich ludzi, którzy nie znają się na tworzeniu stron Internetowych przychodzą z pomocą page buildery. Kreator stron Internetowych Elementor, jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. Edytor stron typu „przeciągnij i upuść” jest najbardziej popularny dla indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Łatwy w użyciu interfejs pozwala na budowanie potężnych stron internetowych ale również sklepów Internetowych przy użyciu intuicyjnych metod.

Elementor Pro czy wersja darmowa będzie wystarczająca?

Elementor w wersji darmowej udostępnia około 30 bloków podstawowych, w których możemy znaleźć między innymi:

 • Nagłówek h1 / h2 / h3 …;
 • Blok tekstowy;
 • Separator;
 • Przycisk;
 • Ikony – domyślnie dodana jest spora biblioteka ikon;
 • Obrazy – (elementor nie ma własnej bazy zdjęć, które moglibyśmy wykorzystać na stronie)
 • Mapa Google
 • Film – Możliwość dodania filmu na stronę bezpośrednio z pliku lub z serwisu Youtube;
 • Ikony mediów społecznościowych;
 • Prosta galeria;
 • Pasek postępu – do dodania np. przy wpisach pokazujący ile już wpisu przeczytałeś;
 • Liczniki – odliczające jakiś czas do wydarzenia lub pokazania np. lat doświadczenia w ciekawy sposób;
 • Referencje – Opinie Twoich klientów na stronie Internetowej.

W darmowej wersji elementora nie mamy dostępu do wsparcia technicznego oraz gotowych szablonów i bardziej zaawansowanych bloków, przez to zbudowanie ładnej strony Internetowej w oparciu tylko o wersję darmową wtyczki tego page buildera może okazać się stosunkowo trudne dla laika. Właśnie dlatego warto jest zdecydować się na Elementora w wersji pro, która pozwala na tworzenie już znacznie bardziej zaawansowanych, ciekawych i funkcjonalnych witryn Internetowych.

Elementor w płatnej wersji Pro daje dostęp do, aż 80 nowych ciekawych bloków z możliwością ich personalizacji – zmiany czcionki, koloru, tła, rozmiaru itp. Dodatkowo elementor pro udostępnia również gotowe szablony ładnie zaprojektowanych sekcji stron Internetowych takich jak:

 • Header – menu stron Internetowych
 • Footer – stopka strony Internetowej
 • Kontakt – sekcja kontakowa z formularzem
 • Wszystkie pozostałe sekcje stron internetowych takie jak: o nas, opinie, portfolio itp.

Opisywany w tym artykule page builder “elementor” w wersji pro oferuje jeszcze znacznie więcej różnych opcji o których trzeba tu wspomnieć. Elementor pro wspiera integracje z WooCommerce czyli wtyczką do WordPressa, dzięki której możemy łatwo przekształcić naszą stronę w pełnoprawny sklep Internetowy z płatnościami online! Po zainstalowaniu wtyczki WooCommerce w panelu edycji pojawią nam się nowe bloki dzięki którym będziemy mogli dodać na naszą stronę elementy takie jak:

 • Zdjęcie wyróżniające produktu;
 • Galeria produktów;
 • Kategorie produktów;
 • Dynamiczne tytułu, opisy i oceny produktu wyrażone za pomocą gwiazdek;
 • Koszyk do dodania w menu
 • Formularz zamówienia
 • Możliwość zakładania kont użytkowników

Główne zalety wizualnego edytor Elementor

Nie zależnie od wyboru Elementor czy jego płatna bardziej rozbudowana wersja z dodatkowymi elementami i szablonami, na pewno znacząco pomoże nam stworzy stronę Internetową. Nie bez przyczyny ten page builder wizualny edytor strony zyskał tak wielkie uznanie na całym świecie nie tylko przez laików ale również osoby które znają się na tworzeniu stron Internetowych za pomocą pisania kodu. Przy wspominaniu o największych zaletach Elementora należy wspomnieć przede wszystkim o :

Bardzo przyjemnym interfejsie edytora. Interfejs programu jest bardzo przyjemny, intuicyjny i przede wszystkim łatwy w użyciu do tworzenia stron Internetowych. Lewa strona okna edycji zawiera bloki i moduły, które można przeciągać i upuszczać na prawą stronę. Następnie możesz skonfigurować ustawienia opcji dla wybranego elementu i wprowadzić dowolne zmiany. Wspaniałą rzeczą jest to, że możesz zobaczyć, jak cała Twoja witryna wygląda na żywo, bez konieczności jej ponownego ładowania. Nie musisz koniecznie posiadać wiedzy o kodowaniu, aby korzystać z okna edycji, ponieważ pozwala ono na łatwe tworzenie stron internetowych.

Pomimo, że elementor nie wymaga umiejętności znajomości kodowania, jeśli mamy jakąś znajomość np. CSS, bez problemu możemy dodać do danego elementu / bloku dodatkową klasę a następnie odwołać się do niej pisząc własny kod, aby osiągnąć pełnie możliwości stylizacji elementu!

Płynność działania edytora

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Zobacz również:

PANEL KLIENTA

Panel w przebudowie,
Zapraszamy wkrótce.

ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

SKORZYSTAJ Z WYCENY!