MENU:
PANEL
KLIENTA
Search
Close this search box.

Strony internetowe dla lekarzy i branży medycznej

Strony internetowe dla lekarzy i branży medycznej

Spis Treści

Strony internetowe dla lekarzy i branży medycznej – klucz do sukcesu w budowaniu zaufania pacjentów

Wprowadzenie

W dzisiejszych czasach placówki medyczne, tak samo jak inne firmy i przedsiębiorstwa, powinny istnieć w sieci. Zarówno prywatne gabinety, jak i duże kliniki, aby budziły zaufanie potencjalnych pacjentów, powinny mieć własną profesjonalną stronę internetową. Taka witryna musi pełnić funkcję informacyjną, być przejrzysta i nowoczesna, a także zachęcać do kontaktu z danym lekarzem czy placówką. W tym artykule dowiesz się, jak powinna wyglądać nowoczesna strona dla lekarzy i całej branży medycznej.

Strona www dla lekarza – po co w ogóle jest potrzebna?

Relacja między lekarzem a pacjentem opiera się przede wszystkim na zaufaniu. Aby pacjenci chcieli korzystać z usług konkretnych lekarzy czy placówek medycznych, muszą wierzyć w ich wiedzę, doświadczenie i kompetencje. Transparentność jest w branży medycznej niezwykle istotna. Gdzie pacjenci szukają informacji na temat lekarzy i placówek? Oczywiście w internecie. Szukanie tam informacji na temat danej placówki stało się już standardem, dlatego tak ważne jest istnienie w sieci, i to nie tylko na serwisach takich jak Znany Lekarz.

Każda placówka medyczna powinna mieć własną stronę internetową. Dla lekarzy jest to o tyle istotne, że mogą wykorzystać ją nie tylko jako źródło informacji na temat swoich usług. Strona www może służyć też do zwiększania świadomości pacjentów, kontaktu z placówką czy nawet do umawiania wizyt. Może pomóc budować pozytywny, budzący zaufanie wizerunek lekarza, przychodni czy kliniki za sprawą np. rzetelnych, wartościowych wpisów na blogu.

Strona www to bardzo skuteczne narzędzie umożliwiające pacjentom znalezienie lekarza, którego poszukują.

Jak powinna wyglądać strona www lekarza?

Przed dokonaniem wyboru danego gabinetu czy kliniki, pacjent zwykle przegląda kilka stron www i porównuje je ze sobą. Aby użytkownik wybrał właśnie Twoją placówkę, strona www powinna spełniać kilka kryteriów. Sprawdź, jakie to są:

  1. Intuicyjna, łatwa nawigacja – Strony www dla lekarzy muszą być przyjazne dla użytkowników, m.in. pod kątem poruszania się po poszczególnych podstronach. Użytkownik powinien mieć łatwy dostęp do interesujących go elementów witryny, nie może gubić się w nadmiarze zbędnych informacji.
  2. Funkcjonalność – Strona musi ułatwiać użytkownikom kontakt z lekarzem. Dobrze byłoby, gdyby była wyposażona w kalendarz, możliwość rezerwacji wizyt online, opinie o specjalistach oraz cennik podstawowych usług.
  3. Informacje, których szuka pacjent – Użytkownik, który wchodzi na stronę placówki medycznej, zwykle szuka konkretnych informacji. Strona musi odpowiadać na te potrzeby użytkownika, np. informując o metodach leczenia, zakresie usług, czy specjalizacji lekarzy.
  4. Odpowiedni język – Treści na stronie internetowej lekarzy muszą być łatwo przyswajalne i zrozumiałe, a z drugiej strony rzetelne i konkretne. Należy znaleźć złoty środek i posługiwać się językiem, który budzi zaufanie użytkowników.

Jaka powinna być strona www lekarza z technicznego punktu widzenia?

Strona www musi spełniać nie tylko wymogi wizualne i być przyjazna dla użytkownika, ale także musi być przyjazna dla robotów wyszukiwarek. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania i będzie widoczna dla użytkowników szukających usług medycznych. Aby tak się stało, witryna powinna być zoptymalizowana pod kątem SEO, bezawaryjna, spełniająca wymogi Google pod kątem szybkości i jakości działania. Musi być również responsywna, czyli dopasowana zarówno do ekranów komputerów, jak i do urządzeń mobilnych. Konieczne jest zadbanie o właściwe linkowanie, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Strona placówki medycznej powinna być też widoczna „na zewnątrz”, np. w mediach społecznościowych czy na innych portalach.

Podsumowanie

Posiadanie profesjonalnej strony internetowej dla lekarzy i placówek medycznych jest kluczowe w budowaniu zaufania pacjentów i umożliwianiu im łatwego dostępu do informacji oraz kontaktu. Strona powinna być intuicyjna, funkcjonalna i zawierać istotne informacje dla pacjentów. Ważne jest także, aby była zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek i responsywna, aby być widoczną dla szerokiego grona użytkowników. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tworzeniu profesjonalnej strony www dla swojej placówki medycznej, zachęcamy do kontaktu. Nasza agencja interaktywna specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych dla lekarzy i gabinetów medycznych, z wieloletnim doświadczeniem w obszarze marketingu medycznego. Dzięki naszym rozwiązaniom możesz zyskać nowych pacjentów, zwiększyć liczbę wizyt i przeprowadzanych zabiegów, a także zbudować silną markę w branży medycznej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Zobacz również:

PANEL KLIENTA

Panel w przebudowie,
Zapraszamy wkrótce.

ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

SKORZYSTAJ Z WYCENY!